среда, 28. јули 2021. Вести денес: 154
home Фудбал

Доби црвен картон, а поради овој потрег треба да оди во затвор: Хорор сцена на денешниот фудбалски натпревар (ВИДЕО)

Доби црвен картон, а поради овој потрег треба да оди во затвор: Хорор сцена на денешниот фудбалски натпревар (ВИДЕО)

Во дербито на 27-то коло Ајакс го пречека ПСВ и победи со 3:1, иако во второто полувреме играше со играч помалку.

Имено, во 57-та минута при резултат 1:0, беше виден „крвнички“ старт кој го одбележа натпреварот.

Мазруи со кунг-фу удар стартуваше диретно во главата на противничкиот играч, а судијата Кјуперспосле консултација со ВАР му покажа црвен картон.

Поради ваквиот старт играчот би можел да добие и дополнителна казна. Погледнете!

Коронавирус