петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 186
home Фудбал

Доаѓа нова промена на топката за фудбалското финале во Лигата на шампионите- еве како ќе изгледа новиот дизајн

Доаѓа нова промена на топката за фудбалското финале во Лигата на шампионите- еве како ќе изгледа новиот дизајн

Компанијата за спортска опрема „Адидас“ одлучи да го промени познатиот дизајн на топката за фудбалското натпреварување Лигата на шампионите.

Новата топка ќе биде со повеќе бои. Во производството на топката се користени материјали и технологии кои беа користени во производството на топката за Светското првенство 2018.

Новата топка на Лигата на шампионите 2019/2020 ќе биде достапна за продажба во август и ќе чини 150 евра.

Коронавирус