понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 128
home Фудбал

Динамо Загреб го пријави Стефан Ристовски за настап во Лигата на Европа

Динамо Загреб го пријави Стефан Ристовски за настап во Лигата на Европа

Македонскиот фудбалски репрезентативец Стефан Ристовски својата кариера ќе ја продолжи во хрватскиот шампион Динамо Загреб.

Неговиот нов клуб покрај домашните обврски, во вториот дел од сезоната ќе се натпреварува и на меѓународна сцена, а Ристовски се најде во списокот на регистрирани играчи за настапите во фудбалската Лига на Европа.

Противник на „модрите“ во првото елиминационо коло во Лигата на Европа е тимот на Краснодар, тим кој во есенскиот дел од сезоната се натпреваруваше во Лигата на шампионите во група со Челзи, Севиља и Рен.

Ристовски по официјалната промоција веќе му се стави на располагање на тренерот Мамиќ и своето деби за новата екипа се очекува да го има веќе в недела на дуелот против Истра.

ЕУРО 2020

Македонија