вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 82
home Фудбал

Димитриевски: Одигравме слабо прво полувреме

Димитриевски: Одигравме слабо прво полувреме

Голманот на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски, беше разочаран по денешниот пораз од Украина во 2. коло на Европското првенство.

– Одигравме послабо прво полувреме. Во второто се прикажавме во најдобро издание на ова Европско првенство. Треба да се бориме до крај и да се обидеме да направиме поволен резултат на третиот меч. И во Холандија одиме со цел да се прикажеме во најдобро светло и со можност да освоиме бод или да победиме, рече Димитриевски.

Тој во 84. минута му одбрани пенал на Руслан Малиновски, но и тоа не беше доволно да се избегне поразот (1:2).

По две кола „црвено-жолтите“ се без бод и само со теоретски шанси за пласман во следната фаза.

Коронавирус