среда, 28. септември 2022. Вести денес: 134
home Фудбал

Диего Симеоне останува во Атлетико Мадрид до 2024 година

Диего Симеоне останува во Атлетико Мадрид до 2024 година

Управата на Атлетико Мадрид уште сега да ја обнови верноста на Диего Симеоне со нов договор по освојување на шампионската титула, чиј сегашен договор завршува по крајот на следната сезона.

Според шпанскиот весник „Ас“, аргентинскиот стратег наскоро ќе ја продолжи соработката до 2024 година, а преговорите засега минале лесно и без никакви проблеми, со оглед на одличните односи помеѓу тренерот и управата на клубот.

Аргентинецот побарал само да се ангажира Лаутаро Мартинез, за кого Интер бара 70 милиони евра.

Коронавирус