петок, 25. септември 2020. Вести денес: 55
home Фудбал

Диего Марадона итно опериран

Диего Марадона итно опериран

Диего Марадона е итно опериран во Аргентина поради крварење во стомакот, јавуваат светските медиуми.

Педесет и осум годишната фудбалска легенда не се појавил на тренингот на Дорадос каде е тренер.

Крварењето во стомакот било забележано при рутинска контрола, по што легендата на аргентинскиот фудбал бил задржан во болница.

Неговите деца биле со него во болницата.

Коронавирус