понеделник, 16. декември 2019. Вести денес: 37
home Фудбал

Диего Коста може да го пропушти почетокот на сезоната поради повреда

Диего Коста може да го пропушти почетокот на сезоната поради повреда

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста може да го пропушти почетокот на сезоната.

Според шпански „АС“ напаѓачот се повредил во претсезонскиот натпревар со Јувентус (2:1). Триесетгодишниот играч мора да помине дополнителен преглед за да го одреди времетраењето на отсуството.

Првиот натпревар од шампионатот на Шпанија со Хетафе, Коста би го пропуштил во секој случај, бидејќи тој продолжува да ја издржува суспензијата од осум меча, од која му остана само уште еден натпревар.