вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 150
home Фудбал

Диего Коста мора на операција

Диего Коста мора на операција

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста, е принуден да оди на операција, информира шпанскиот клуб преку својата веб-страница.

Оперативниот зафат ќе биде извршен во Бразил под надзор на медицински персонал од Атлетико.

Диого Коста се здоби со повреда на левата нога за време на тренингот на неговиот тим.

Оваа сезона, тој одигра 15 натпревари за Атлетико, постигна четири гола, забележа и две асистенции.

Коронавирус