вторник, 24. мај 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Диего Форлан во Хонг Конг

Диего Форлан во Хонг Конг

Уругвајскиот голгетер Диего Форлан одлучи да го напушти индиски Мумбај и кариерата да ја продолжи во Кичи од Хонг Конг, објави локалниот шампион.

На Форлан му истече тримесечниот договор со Мумбај и како слободен играч потпиша за десеттиот клуб во својата кариера.

Овој 39-годишен фудбалер започна во Индипедиенте, потоа играше за за Манчестер Јунајтед, а беше член и на екипите: Виљареал, Атлеикот Мадрид, Интер, Интернационал, Осака, Пенерарол,…

На Светското првенство во Јужна Африка беше прогласен за најдобар играч.

Коронавирус