понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 136
home Фудбал

Дибала може наскоро да се врати во Јувентус

Дибала може наскоро да се врати во Јувентус

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала може да се врати во составот во 21. коло од италијанскиот шампионат против Рома, објави „Фудбал Италија“.

Според италијанскиот медиум, 27-годишниот Аргентинец се вратил на тренинг во генералната група и се подготвува за мечот против Римјаните.

Во сезоната 2020/21, Дибала одигра 16 натпревари за Јувентус, постигна три гола и две асистенции.

Дибала нема одиграно натпревар од 10 јануари поради повреда на левото колено.  (МИА)

ЕУРО 2020

Македонија