четврток, 5. август 2021. Вести денес: 172
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Фудбал

Дибала ќе добие 12 милиони евра годишно според новиот договор со Јувентус

Дибала ќе добие 12 милиони евра годишно според новиот договор со Јувентус

Пауло Дибала е близу до потпишување нов договор со Јувентус.

Според „Калчомеркато“ 26-годишниот Аргентинец е задоволен од позицијата во тимот и има намера да го продолжи договорот. Пријавено е дека тој ќе добие 12 милиони евра годишно плус бонуси.

Во сезоната 2019/20, Дибала одигра 40 натпревари за Јувентус, постигна 17 голови и забележа 13 асистенции. (МИА)

Коронавирус