петок, 3. јули 2020. Вести денес: 218
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Фудбал

Ди Марија потпиша нов договор со ПСЖ

Ди Марија потпиша нов договор со ПСЖ

Аргентинската ѕвезда Анхел ди Марија потпиша нов договор со Пари Сен Жермен, официјално објавија од францускиот клуб. Новиот договор важи до 30 јуни 2021 година, а стариот ќе истече по крајот на оваа сезона.

Ди Марија има 3 гола и 6 асистенции во Првата Лига од почетокот на сезоната, со 2 погодока во Лигата на шампионите.

Парламентарни избори 2020