среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 140
home Фудбал

Ди Марија не игра против Барсeлона во ЛШ

Ди Марија не игра против Барсeлона во ЛШ

Аргентинскиот фудбалски репрезентативец Анхел Ди Марија ќе го пропушти првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите што ќе се игра на 16 февруари на Камп Ноу.

Причина за тоа е повредата на задната ложа, доживеана во 11. минута од мњчот против Марсеј, одигран во неделата.

Отсуството на Ди Марија го потврди и тренерот Маурисио Покетино иако остави резерва дека конечниот состав ќе го одреди на денот на натпреварот.

„Ќе видиме за една недела каква ќе биде ситуацијата со неговата повреда. Фактот што нема да биде во тимот, нема да не принуди да ја спуштиме главата, туку ќе најдеме најдобро можно решение за екипата“, изјави Покетино.

ЕУРО 2020

Македонија