понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 144
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Фудбал

Ди Марија не ги вклучи Ибрахимовиќ, Нејмар и Мбапе во симболичниот тим на ПСЖ

Ди Марија не ги вклучи Ибрахимовиќ, Нејмар и Мбапе во симболичниот тим на ПСЖ

Напаѓачот на ПСЖ, Анхел Ди Марија го состави симболичниот тим на парижаните по повод 50-годишнината од постоењето на клубот.

Аргентинецот учествуваше во снимањето на спотот за клупската ТВ.

Во тимот на Ди Марија се најдоа: Сиригу, Дани Алвеш, Покетино, Давид Луиз, Максвел, Тијаго Мота, Нене, Ди Марија, Роналдињо, Бјанки и Паулета.

Коронавирус