сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 70
home Фудбал

Ди-џеј Елиф Елмас (ВИДЕО)

Ди-џеј Елиф Елмас (ВИДЕО)

Доказ дека атмосферата во македонската фудбалска репрезентација е одлична, покажуваат и снимките од хотелот во кој е сместена нашата експедиција.

Елиф Елмас е во главна улога. Фудбалерот на Наполи со себе носи голем звучник, на кој ечеше песната “Ќе пијам ќе лумпувам ” од легендарниот пејач Гоце Арнаудов.

ЕУРО 2020

Македонија