петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 130
home Фудбал

Детски реакции кои ќе ви го стоплат срцето пред Божиќ- тие само кажаа кој им е омилен фудбалер од Ливерпул, останатото мора да го погледнете

Детски реакции кои ќе ви го стоплат срцето пред Божиќ- тие само кажаа кој им е омилен фудбалер од Ливерпул, останатото мора да го погледнете

Англискиот фудбалски клуб Ливерпул на уникатен начин им го честита Божиќ на сите кои што го празнуваат.

Имено по повод празниците кои што доаѓаат Мухамед Салах, Џердан Шаќири и Ендру Робердсон имаа речиси лесна задача правејќи ги децата среќни.

Видеото го објави официјалната страна на клубот, а останатото сами погледнете и уверете се за што станува збор…

Коронавирус