недела, 5. јули 2020. Вести денес: 139
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

Детаљ кој многумина не го забележаа: Роналдо им се извини на навивачите на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Детаљ кој многумина не го забележаа: Роналдо им се извини на навивачите на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Роналдо постигна навистина атрактивен гол во средината на второто полувреме но она што повеќе привлече внимание е начинот ка кој тој го прослави голот против поранешниот клуб.

Иако многу навивачи на Манчестер Јунајтед се налутија на него, може да се види дека веднаш после прославата Роналдо се извини кон трибината на која беа сместени навивачите на клубот од Олд Трафорд.

Секако, Роналдо и во дресот на Реал постигнуваше голови против Манчестер, но никогаш не прославуваше вака па јасно е дека навивачите на Манчестер немаат што да му замерат.

Парламентарни избори 2020