понеделник, 23. септември 2019. Вести денес: 0
home Фудбал

Детали за тепачката на стадионот во Подгорица

Детали за тепачката на стадионот во Подгорица

Половина час пред фудбалскиот натпревар меѓу репрезентациите на Црна Гора и Србија, на стадионот во Подгорица дошло до тепачка меѓу домашните навивачи на јужната трибина, а во близина на српските навивачи.

Во тепачката, како што јавуваат медиумите, учествувале десетина домашни навивач.

Медиумите пишуваат дека полицијата не интервенирала, а ситуацијата се смирила по неколку минути.