сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 55
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Фудбал

Десет претенденти за титулата автор на најубавиот гол во Премиер лигата

Десет претенденти за титулата автор на најубавиот гол во Премиер лигата

За признанието фудбалер кој го постигнал најубавиот гол во Премиер лигата за сезоната 2018/19 конкурираат десет играчи.

Победникот ќе биде еден од носителите на месечна награда за тековната сезона, соопшти прес-службата на Премиер лигата.

На листата се наоѓаат: Жан-Мишел Сери (Фулам, август), Даниел Стариџ (Ливерпул, септември), Арон Ремзи (Арсенал, октомври), Сон Хин Мин (Тотенхем, ноември), Андрос Таунсенд (Кристал Палас, декември), Андре Шурле (Фулам, јануари), Фабијан Шер (Њукасл, февруари), Ентони Кнокарт (Брајтон, март), Еден Азар (Челзи, април) Винсент Компани (Манчестер сити, мај).

Изборот на навивачите ќе биде комбиниран со мислењето на експертската група, а победникот ќе биде објавен следната недела.

Парламентарни избори 2020