вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 164
home Фудбал

Десет милиони евра го делат Варан од Манчестер Јунајтед

Десет милиони евра го делат Варан од Манчестер Јунајтед

Рафаел Варан прифатил да се пресели во Манчестер,но Реал Мадрид е цврст на ставот дека нема да дозволи трансфер за сума помала од 50 милиони евра.

Според шпански „Ас“, Јунајтед е подготвен да плати 40 милиони евра а на Варан да му даде договор на четири сезони со лата од 300 000 евра неделно.

„Кралевите“ инситираат да добијат 50 милиони евра од трансферот на Варан, пари кои би ги вложиле во ангажман на нов стопер откако од клубот си замина Рамос а пристигна Алаба.

Солскјер по комплетирањето на трансферот на Санчо, посакува наскоро да го добие и Варан па потоа да се насочи кон ангажман на Камавинга од Рен или Невес од Вулверхемптон по најавата дека Погба ќе го засили ПСЖ.

Коронавирус