четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 49
home Фудбал

Депај помеѓу Јувентус и Барселона

Депај помеѓу Јувентус и Барселона

Италијанскиот првак Јувентус би можел да дојде до потпис на 27 годишниот Мемфис Депај . Холандскиот офанзивец импресионираше во Лиг1 од неговиот трансфе од Манчестер јунајтед во Лион во 2017 година, каде постигна 74 погодоци во 175 натпревари, вклучувајќи 18 погодоци на 34 настапи во Лиг1 оваа сезона.

Јувентус има неколку дилеми во поглед на офанзивниот ред во својот тим, а спортскиот директор Фабио Паратичи ќе се обиде да реши барем некои од тие.

Се верува дека Депај котира високо на листата на трансфер желби, меѓутоа се нагласува дека пласман во Лигата на шампионите за идната сезона ќе биде неопходен за да се ангажира Холанѓанецот кој се поврзуваше и со трансфер во Барселона.

ЕУРО 2020

Македонија