четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 1
home Фудбал

Денеска на стадионот во Чаир ќе се одигра дербито на 11.коло во ПМФЛ

Денеска на стадионот во Чаир ќе се одигра дербито на 11.коло во ПМФЛ

Денеска од 14 часот на стадионот на Чаир, закажано е дербито од 11.коло во ПМФЛ помеѓу Шкупи и Ренова.

Две екипи кои досега во тековната првенствена сезона покажаа најмногу.Токму затоа се и на првите две места на прволигашката табела.

Чаричани имаат шест победи во серија, од кои четири во првенството. Последен пат загубиле пред точно два месеци во Струга. На Ренова одлично и оди во шампионатот, но затоа во средата во купот доживеа дебакл од Шкендија, и тоа со 0:5.

Утре се играат сите преостанати мечеви од ова 11.коло. Се среќаваат Македонија ЃП – Струга ТЛ, Пелистер – Брегалница, Скопје – Тиквеш, Шкендија – Работнички, Борец – Академија Пандев, сите од 14 часот.

Коронавирус