петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 160
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лозово

home Фудбал

Денес е голем јубилеј за Зидан 

Денес е голем јубилеј за Зидан 

Зинедин Зидан стана третиот тренер кој мина 200 натпревари на клупата на Реал Мадрид. Денешната средба од 28. коло од шпанската Ла Лига против Еибар е негов јубилеј.

На претходните 199 натпревари, под водство на Зидан, Реал Мадрид победи 131 пати, 42 пати ремизира.

Повеќе од Зидан, Реал го предводеа само Висенте дел Боске (246) и Мигел Муњоз (605).

Коронавирус