понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Дембеле се повреди на мечот со Кадиз

Дембеле се повреди на мечот со Кадиз

Напаѓачот на Барселона, Усман Дембеле се повреди на мечот од 10. коло на примери со Кадиз (1:2), информира прес-службата на клубот.

По лекарскиот преглед се покажало дека 23-годишниот фудбалер има повреда на задниот дел на бутот на десната нога. Колку време ќе биде потребно за да закрепне напаѓачот сè уште не е соопштено.

Во сезоната 2020/21, Дембеле одигра осум натпревари за Каталонците, постигнувајќи еден гол.

Барселона по 10 натпревари одиграни во Ла Лига го зазема 8. место со 14 бода.

Коронавирус