понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 49
home Фудбал

Дембеле се одлучи за бројот под кој ќе игра за Атлетико

Дембеле се одлучи за бројот под кој ќе игра за Атлетико

Напаѓачот Муса Дембеле се одлучи за бројот на дресот со кој ќе игра за Атлетико. Дваесет и четиригодишниот Французин го избра бројот „19“.

Претходно стана познато дека играчот се пресели во мадридскиот клуб на позајмица од Лион до крајот на сезоната 2020/21. Атлетико има право да го купи играчот.

Во сезоната 2020/21, Дембеле одигра 16 натпревари за Лион, постигнувајќи еден гол. Напаѓачот играше за францускиот тим со број „9“. (МИА)

Локални избори 2021