вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 60
home Фудбал

Дел Пјеро: Паметен беше потегот Пирло да го остави Роналдо на клупата

Дел Пјеро: Паметен беше потегот Пирло да го остави Роналдо на клупата

Јувентнус го совлада Лацио минатиов викенд а Роналдо не беше во почетниот состав. Ова предизвика најразлични шпекулации во Италија, но легендатата на „Старата Дама“ Александро Дел Пјеро е на страната на Пирло.

„Не ја очекував оваа реакција на теренот од Јувентус, поради лошата игра во последните неколку натпревари. Паметен потегот на Пирло да го остави Роналдо на клупата. Јувентус победи без шестмина вообичаени стартери, кои сега се подготвени за нови предизвици. Лацио имаше добар старт но Јувентус се врати во ритам. Против Порто треба конткретни чекори, не перфектен меч. Ќе биде предизвик но Јувентус е во добар ритам во моментов.“ – вели Дел Пјеро.

Јувенутс утревечер на „Алианц“ во Торино брка негатива против Порто од 2:1 во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Коронавирус