вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Фудбал

Дејан Станковиќ денеска ќе си поднесе оставка од кормилото на Црвена Звезда?!

Дејан Станковиќ денеска ќе си поднесе оставка од кормилото на Црвена Звезда?!

Тренерот на Црвена Звезда, Дејан Станковиќ денеска ќе им понуди оставка на управата на клубот, по неуспехот во квалификациите за Лигата на шампионите. Вакво нешто можеше и да се насети синоќа од неговите зборови, пренесуваат српските медиуми.

Втора година по ред, фудбалерите на Црвена Звезда не успеаја да стигнат до групната фаза од Лигата на шампионите, „црвено-белите“ овој пат поразени од Шериф во Тираспол со 1-0 и со тоа беа елиминирани во третото коло од квалификациите.

Коронавирус