петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Дефанзивецот на Јувентус ќе го продолжи договорот со клубот до 2023 година

Дефанзивецот на Јувентус ќе го продолжи договорот со клубот до 2023 година

Дефанзивецот на Јувентус, Хуан Куадрадо е близу до продолжување на договорот, тврди Николо Шира.

Според италијанскиот новинар, продолжувањето на договорот со 33-годишниот Колумбиец е во завршна фаза. Договорот ќе се пресметува до 2023 година со можност за продолжување на уште една сезона.

Оваа сезона Квадрадо одигра осум натпревари за Јувентус, на кои постигна гол и направи две асистенции.

Коронавирус