вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 36
home Фудбал

Дебитантски гол на Елмас за Фенербахче во турското првенство (видео)

Дебитантски гол на Елмас за Фенербахче во турското првенство (видео)

Големиот македонски фудбалски талент Елиф Елмас го постигна својот прв во дресот на Фенербахче во турската Супер Лига.

Елмас вчеравечер на дуелот со Коњаспор во игра влезе во 61.минута и по само шест минути поминати на теренот се запиша во листата на стрелците.

Голот на Елмас беше единствениот постигнат на средбата и значеше три бода за гостите од Истанбул.

 

Коронавирус