понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 103
home Фудбал

Де Хеа на крајот од сезоната заминува од Мачестер Јунајтед

Де Хеа на крајот од сезоната заминува од Мачестер Јунајтед

Шпанскиот р на крајот од сезепрезентативен голман Давид Де Хеа изгледа на крајот на сезоната ќе го напушти Манчестер Јунајтед.

Клубот наводно одлучил Дин Хендерсон да биде прв голман и тешко дека Шпанецот ќе ја прифати позицијата на резервен чувар на мрежата.

Во редовите на Јунајтед Де Геа дојде пред 10 години од Атлетико претходно често се поврзуваше со Реал Мадрид, но сепак остана лојален на „црвените ѓаволи“.

Според информациите Јунајтед е спремен да му плати оштета за раскинувањето на дотоворот како што претходно клубот го направи тоа со Алексис Санчез.

Да подсетиме Санчез за да го раскине договорот од Јунајтед доби 10 милиони евра.

Локални избори 2021