четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 103
home Фудбал

Де Геа заминува од Манчестер Јунајтед

Де Геа заминува од Манчестер Јунајтед

Шпанскиот репрезентативен голман Давид де Геа најверојатно ја игра последната сезона во дресот на Манчестер Јунајтед.

Медиумите на Островот објавија дека за него е сзаинтересиран менаџерот на ПСЖ, Маурисио Покетино.

Челниците на Јунајтед немаат против да се ослободат од својот голман и да му дадат поголема шанса на Дин Хендерсон, но проблемот е во тоа што за Шпанецот можат максимум да добијат околу 20 милиони евра.

 

Коронавирус