четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 193
home Фудбал

Де Фрај го објави името на неговиот нов клуб

Де Фрај го објави името на неговиот нов клуб

Одбранбениот фудбалер на Лацио, Стефан де Фрај, објави дека во текот на летото ќе се пресели во Интер како слободен агент.

26-годишниот играч соопшти дека неговиот договор со клубот од Милано ќе биде со важност до летото 2023 година.

– Потпишав договор на пет години и со нетрпение го очекувам мојот трансфер во новиот клуб, изјави Де Фрај.

Де Фрај играше за Лацио од 2014 до 2018 година. Настапи на 118 натпревари и постигна 10 гола.

МИА

Коронавирус