вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 87
home Фудбал

Де Бур: Треба да размислам, рано е сега да се зборува

Де Бур: Треба да размислам, рано е сега да се зборува

Холандскиот селектор Франк де Бур по поразот од Чешка, на прес-конференцијата зборуваше за натпреварот.

За една минута се смени се. Игравме добро, и црвениот картон ги смени работите“, изјави Де Бур.

Го прашаа за неговата иднина, односно дали ќе поднесе оставка, по што кажа:

„Треба да размислам, рано е сега да зборувам. Прво ќе се сретнам со челниците на федерацијата да видиме што понатаму“, рече холандскиот селектор.

Коронавирус