вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 84
home Фудбал

Де Бур: Се на се мислам дека беше добро

Де Бур: Се на се мислам дека беше добро

Новиот холандски селектор Франк де Бур ја заврши групната фаза со три победи ии најави дека „лалињата“ имаат што да кажат на овој шампионатот на Европа.

„На полувреме им реков на моите фудбалери дека мора да играме подобро. Моравме да погледнеме каде се играчите од средниот ред. Тие ме прашаа дали да играат поофанзивно или да се концентрираат на одбраната кога топката ќе се загуби. Им реков дека мора да се концентрираат на одбраната и да се осигураат дека сè е во ред. Имавме неколку одлични моменти, но и некои лоши периоди. Бевме малку невешти во текот на првото полувреме, ја оставивме „вратата широко отворена“ за контранапади и зборувавме за тоа на полувреме. Сепак, сè на сè, мислам дека беше добро

 

Коронавирус