понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Фудбал

Давид Силва му се придружи на Реал Сосиедад

Давид Силва му се придружи на Реал Сосиедад

Поранешниот играч од средниот ред на Манчестер сити, Давид Силва, стана играч на Реал Сосиедад, објавено е на официјалната веб-страница на клубот од Сан Себастијан.

Договорот на играчот важи до 2022 година.

Триесет и четиригодишниот Шпанец играше во Сити од 2010 година, каде се пресели од Валенсија. Вкупно, тој на сите турнири одигра 435 натпревари за англискиот клуб, постигна 77 голови и направи 140 асистенции. (MИА)