среда, 7. декември 2022. Вести денес: 24
home Фудбал

Дарко Велковски се сели во Шпанија?

Дарко Велковски се сели во Шпанија?

Шпанските медиуми пренесуваат дека шпански фудбалски тим њ заинтересиран за услугите на македонскиот репрезентативец, Дарко Велковски.

26 годишниот играч кој има важечки договор со Ријека би можел да реализира одличен трансфер во тимот на Алавеш.

Според новинарот Виктор Поло, Алавеш пројавил интерес за Дарко Велковски кој беше редовен во репрезентацијата на Македонија на Европското првенство каде прикажа солидни партии, посебно на првиот натпревар против селекцијата на Австрија.

Qatar 2022