сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 8
home Фудбал

Дарко Чурлинов започна да тренира

Дарко Чурлинов започна да тренира

Најмладиот македонски фудбалски репрезентативец Дарко Чурлинов започна да тренира. По операцијата на носот, тој мораше да одсуствува некое време, но очигледно дека клубот, а и самиот наш репрезентативец направи да се врати на треенинг побргу од очекуваното.

Со специјално дизајниарана маска старуваше на тренингот за клубот кој настапува Штудгарт.

Коронавирус