четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 103
home Фудбал

Дали го знаевте ова правило- сите играчи освен Фонте го прославуваа голот на Роналдо (ВИДЕО)

Дали го знаевте ова правило- сите играчи освен Фонте го прославуваа голот на Роналдо (ВИДЕО)

Пред три дена Шпанија и Португалија го одиграа најдобриот натпревар на ова Светско првенство во кој имаше вкупно шест погодоци, а по неколку пресврти и возбудувања, на крајот резултатот беше 3:3.

Играч на натпреварот беше Кристијано Роналдо кој постигна три гола, а токму третиот гол кој значеше израмнување го обиколи целиот свет. Не само затоа што беше фантастичен, туку и поради еден друг факт.

Имено, при прославата на голот сите играчи истрчаа кон аут линијата за да му честитаат на Роналдо за мајсторијата. Тоа го сторија сите, освен Жозе Фонте кој не по своја волја остана на теренот. Причината е едноставна. Бидејќи сите негови соиграчи беа надвор од границите на игралиштето, Фонте мораше да остане внатре, во спротивно Шпанија ќе можеше да тргне од центарот и без проблем да постигне погодок.

Qatar 2022