недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Дали Елмас со оваа фотографија го откри новиот клуб (ФОТО)

Дали Елмас со оваа фотографија го откри новиот клуб (ФОТО)

За македонскиот фудбалски бисер, Елиф Елмас владее голем интерес и од ден во ден се појавуваат нови информации кои го поврзуваат Елмас со заминување од Фенербахче.

Многу европски гиганти се заинтересирани за Елмас, а последните информации кои пристигнаа од Италија говорат дека „дијамантот“ сака трансфер во Интер.

Меѓутоа, за неговиот потпис е заинтересиран и градскиот ривал на Милан, а Елмас со една фотографија на социјалните мрежи додатно ги разгоре шпекулациите.

Имено, неговиот татко Џеват Елмас моментално се наоѓа во Милано, а фудбалерот објави фотогафија фотографија од музејот на Милан.

Дали неговиот татко заедно со агентите е во Милано за да преговара за трансфер или само туристички, останува да видиме.

Коронавирус