понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 164
home Фудбал

Даглас Коста може да се пресели во Манчестер сити

Даглас Коста може да се пресели во Манчестер сити

Напаѓачот на Јувентус, Даглас Коста, летово може да се пресели во Манчестер сити, пренесе „Corriere dello Sport“.

Според изворот, поради повреди и мала минутажа, клубот од Торино е подготвен да разгледа предлози за 29-годишниот Бразилец.

Коста веќе настапуваше под водство на Јосеп Гвардиола во Баерн, со кого стана шампион на Германија.

Оваа сезона, Даглас Коста настапи на 18 натпревари на сите турнири, во кои постигна два гола и забележа три асистенции.

Коронавирус