среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 124
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Фудбал

„Да можеа ќе го запалат“- хрватските фудбалери направија хаос во хотелот, а кога познатиот пејач се качи на маса следуваше лудило (ВИДЕО)

„Да можеа ќе го запалат“- хрватските фудбалери направија хаос во хотелот, а кога познатиот пејач се качи на маса следуваше лудило (ВИДЕО)

Се повеќе од јасно е дека малкумина Хрвати вчера можеа да заспијат по историската победа на „коцкестите“ над Англија, а со тоа и обезбедија пласман во финалето на СП.

Не спиеја ниту фудбалерите кои бурно ја прославија победата во хотелот.

Репрезентативците штом се вратија во хотелот нив ги дочека популарниот пејач Младен Грдовиќ кој со гитара се качи на маса и ја подигна атмосферата на највисоко ниво, а веднаш по него на масата се качи и голманот Субашиќ и останатите фудбалери, погледнете.

Proslava plasmana u finale! Hvala svima koji ste uz nas! ?? #beproud

A post shared by Zlatko Dalic (@daliczlatko) on

Инаку видеата од атмосферата и пред заминувањето од стадионот ги објави гордиот селектор Златко Далиќ.

We arrived in our hotel, time to celebrate just a little bit! ??

A post shared by Zlatko Dalic (@daliczlatko) on

Коронавирус