вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 122
home Фудбал

Црвена Звезда и Партизан ги поделија бодовите

Црвена Звезда и Партизан ги поделија бодовите

Српските тимови Партизан и на Црвена звезда, вечерва, го одиграа 165. вечно дерби, кое заврши со поделба на бодовите 1-1.

Натхо пред крајот на првото полувреме со фантастичен погодок го донесе црнио-белиот тим во водство, а во второто домаќинот уште еднаш ја затресе противничката мрежа, но тој гол не беше признат поради претходен прекршок.

Ова беше казнето со голот на Катаи во 83. минута, за поделба на бодовите од која црвено-белите дефинитивно излегоа како позадоволни.

 

Коронавирус