понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 112
home Фудбал

Црна мачка донесе баксуз на теренот и го прекина натпреварот меѓу Евертон и Вулверхемптон (ВИДЕО)

Црна мачка донесе баксуз на теренот и го прекина натпреварот меѓу Евертон и Вулверхемптон (ВИДЕО)

Несекојдневна ситуација се случи во Ливерпул на мечот меѓу Евертон и Вулверхемптон, откако една црна мачка влезе во теренот, па средбата мораше да биде во прекин дури две минути.

Инцидентот се случи во 68. минута, а редарите имаа потешкотии да ја фатат мачката, која се шеташе буквално низ целиот фудбалски терен, па на крајот реши сама да избега од стадионот.

Коронавирус