понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 163
home Фудбал

Циркус во Германија: Се сопна пред голот, па успеа некако да ја погоди мрежата! (ВИДЕО)

Циркус во Германија: Се сопна пред голот, па успеа некако да ја погоди мрежата! (ВИДЕО)

Сент Паули во втората германска лига триумфираше со 3-1 против Оснабрук, а Валдемар Собота постигна навистина урнебесен погодок.

Коронавирус