понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 281
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

Чурлинов со деби гол за Штутгарт (ВИДЕО)

Чурлинов со деби гол за Штутгарт (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец Дарко Чурлинов денеска го постигна својот гол првенец во дресот на Штутгарт во рамки на Втората Бундеслига.

Нашиот талент погоди во 88-та минута на гостувањето кај Динамо Дрезден и ги постави конечните 2-0. Чурлинов не беше во првиот тим, а влезе во игра во 57-та минута. Ова беше само негов четврти настап сезонава за поранешниот шампион на Германија, а денеска дефинитивно ја оправда довербата. Скопјанецот кој има само 19-години полека се наметнува во новиот тим, по трансферот од Келн во јануари годинава.

Парламентарни избори 2020