четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 50
home Фудбал

ЧУДО ОД ДЕТЕ: Тинејџер потпиша договор со Барселона!

ЧУДО ОД ДЕТЕ: Тинејџер потпиша договор со Барселона!

Барселона потпиша договор со 17-годишниот турски тинејџер Емре Демир.

Демир во Барселона пристигна од турски Кајсериспор за два милиони евра и клазули за одредени бонуси. Со каталонскиот гигант потпиша договор до 2027 година со откупна клазула од 400 милиони евра. Сезонава Демир прво ќе игра за Барселона Б.

Барселона денес од 22:00 часот ја чека натпревар во Ла Лига против Кадиз и во случај на кикс мнгоу лесно може да се случи Роналд Куман да добие отказ.

Најголем фаворит за медиумите во Каталонија е клупската легенда Чави Ернандез кој трета сезона собира искуство во катарскиот Ал-Сад. Многумина се убедени дека порано или подоцна ќе седне на клупата на Барселона.

Локални избори 2021