вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 40
home Фудбал

Чудесни фотографии: Најдобрите моменти од спектакуларниот пречек на Модриќ и соиграчите во Задар (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Чудесни фотографии: Најдобрите моменти од спектакуларниот пречек на Модриќ и соиграчите во Задар (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Незаборавна прослава припремија во Задар за своите сограѓани кои беа дел од репрезентацијата на Хрватска. Лука Модриќ, Даниел Субашиќ, Шиме Вршаљко и Доминик Ливаковиќ, беа поздравени од илјадници луѓе.

Колку беше емотивно и моќно забележано беше од одличниот задарски фотограф Филип Брала, пишуваат медиумите во Хрватска.

Со вечните хитови на далматинецот Младен Грдовиќ сите го следеа секој чекор на сребрените момци, а во 21 часот и 10 минути започна спектакуларниот дочек.

Во 21:30 Лука и соиграчите од бината почнаа да шутираат потпишани топки во публиката.

Во фантастичните фотографии во галеријата фатен е и Шиме Вршаљко, кој вози скутер на вода, како и Даниел Субашиќ кој малку се искапи во морето.

Тука имаше и една генијална порака за капитенот Лука Модриќ.