среда, 18. мај 2022. Вести денес: 35
home Фудбал

Чичарито се враќа дома?

Чичарито се враќа дома?

Фудбалерот на Вест хем, Хавиер Ернандез Чичарито може да се врати во Мексико. Триесет и едногодишниот Мексиканец е во преговори со Гвадалахара, пренесува „Скај спортс“.

Чичарито е „дете“ на Гвадалхара. Тој во текот на својата кариера играше и за Чивас, Манчестер јунајтед, Реал Мадрид и Баер.

Актуелниот договор на Чичарите со Вест хем  важи до 2020 година.

Коронавирус