сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 125
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

Четворица навивачи на Наполи прободени пред дербито со Интер

Четворица навивачи на Наполи прободени пред дербито со Интер

Пред и за време на натпреварот во Милано, синоќа се случија конфликти меѓу навивачите на Интер и на Наполи. Како што објави „Фудбал Италија“ четворица навивачи на Наполи се прободени со нож.

Четириесет и три годишен навивач беше хоспитализиран со убоди на рани во стомакот, додека останатите тројца поминале со полесни повреди.

Во исто време, додека траеле судири низ улиците на Милано, еден навивач на Интер бил удрен од автомобил. Според извештаите на медиумите, тој се здобил со сериозни повреди и е хоспитализиран.

Натпреварот заврши со победа на Интер од 1:0.

Парламентарни избори 2020