вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 7
home Фудбал

Четири клубови од Премиер лигата претендираат на Лалана

Четири клубови од Премиер лигата претендираат на Лалана

Фудбалерот од средниот ред на Ливерпул, Адам Лалана е близу до трансфер во друг клуб, пренесува „The Sun“.

Според британскиот весник, за 32-годишниот Англичанец се заинтересирани Евертон, Брајтон, Барнли и Лестер. Фудбалерот ќе го напушти Ливерпул на крајот на сезоната.

Оваа сезона Лалана одигра 22 натпревари на сите натпреварувања, постигна еден гол и оствари една асистенција.

Коронавирус